Dátum:  2024. augusztus 23

Süssük együtt az Ország Kenyereit és Sétáló süteményét!

Süssük együtt az Ország Kenyereit és Sétáló süteményét!

A Magyar Pékszövetség XIII. Szent István napi kenyérversenyének győztesei 2024. augusztus 1-én kerültek bemutatásra a Parlamentben. A sajtó munkatársainak közreműködésével több médiaplatform is hírt adott a nyertes termékekről.

2024. évi Szent István-napi kenyérNagyapám kenyere

készítője a balmazújvárosi Balmaz-Sütöde Kft.

Az év Innovatív kenyere – „Jalapenos- cheddar sajtos vadkovászos kenyér

készítője a balmazújvárosi Balmaz-Sütöde Kft.

Az év Sós Sétáló Süteménye – Pásztor Reggeli

készítője a Varga Pékség 95 Kft.

A győztes termékeket minden évben az államalapítás ünnepségéhez kötődő augusztus 20.-i rendezvényen kóstolhatja meg először a közönség.

Közös célunk, hogy ezt követően a vásárlók számára az egész országban elérhetőek legyenek ezek a minőségi kenyerek.

A nyertes kenyerek szigorú receptúra szerint készülnek, ezért a Magyar Pékszövetség megosztja a pékségekkel a gyártási technológiát, az alapanyag összetételt, valamint a receptet.

Annak érdekében, hogy a fogyasztók számára mindenütt elérhetőek legyenek ezek a termékek, kérjük a sütőipari vállalkozásokat, hogy jelentkezzenek gyártónak.

Ha csatlakozni szeretnének, szándékukat jelezzék az iroda@pekszovetseg.hu e-mail címen.

A jelentkezőkkel gyártási megállapodást köt a Magyar Pékszövetség, melynek keretében biztosítja a

•           2024. évi Szent István napi kenyér receptjét és anyagnormáját

•           gyártmánylapot

•           kenyérszalagot

•           technológiai leírást

Szövetségünk honlapján elérhető lesz a gyártók névsora, valamint azoké a helyeké is, ahol megvásárolhatóak lesznek a nyertes kenyerek.

2024.08.08-án reggel a MOKKA nevű TV műsorban mutatkozott  be ismét a 2024 évi nyertes Szent István napi kenyér és Innovatív kenyér.

Augusztus 8-án a Várkert Bazárban tartott sajtótájékoztató keretében ismét hírt adtunk a győztes termékekről és népszerűsítettük a kenyereket, péksüteményt.

Számos lépést teszünk annak érdekében, hogy felhívjuk a fogyasztók figyelmét a kategórianyertes kenyerekre. Közös érdekünk ugyanakkor, hogy országszerte meg tudják vásárolni a fogyasztók.

Jelentkezzenek, és vegyék fel kínálatukba a 2024. év nyertes kenyereit, süteményét!

Jelentkezzen gyártónak az iroda@pekszovetseg.hu e-mail címen, vagy telefonon a +36-70/942-9330 számon!